زیپ میپ | دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد تحقیق پروژه و مقاله

راهنمای دانلود از سایت زیپ میپ

نکات قبل از دانلود
هموطن عزیز برای خرید محصول و دانلود آن بر روی دکمه خرید که در پایین صفحه معرفی محصول درج شده است کلیـــک کنید تا به صفحه پرداخت منتقل شوید . پس از ورود به صفحه خرید و تکنیل اطلاعات به بانک وصل شده و با اتمام فرآیند خرید و پرداخت آنلاین ، لینک دانلود در اختیار شما قرار خواهد گرفت . لینک دانلود محصول تا مدت مشخصی معتبر می باشد و پس از 72 ساعت منقضی خواهد شد. البته یک لینک دیگر به ایمیل شما ارسال خواهد شد ، لذا در وارد کردن ایمیل خود دقت کافی را داشته باشید. کلیه لینک های دانلود سالم بوده و توسط مدیریت بررسی می گردند . در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با پشتیبانی سایت زیپ میپ آی آر تماس بگیرید.

خرید پایان نامه رشته کشاورزی با موضوع زراعت

 پایان نامه رشته کشاورزی با موضوع زراعت مطلبی است که برای شما عزیزان تهیه کرده ایم و امیدواریم بتوانید از این پایان نامه در پروژه های تحقیقاتی خود بهترین استفاده را ببرید.

این پایان نامه رشته کشاورزی با موضوع زراعت برای شما عزیزان تهیه شده و فایل آن به صورت ورد میباشد و شما میتوانید تغیرات مد نظر خود را بر روی این پایان نامه اعمال نمایید.

قابل ذکر این پایان نامه در 90 صفحه همراه با مقدمه ، فهرست مطالب ، منابع و ماخذ تهیه شده است.

در زیر مقدمه این پایان نامه را برای شما عزیزان انتشار داده ایم تا بتوانید انتخابی دقیق و مناسب داشته باشید.

کشت بافت گياهي بطور خلاصه شامل کشت پروتوپلاست ,سلول,بافت و اندام گياهي است. در همه اين کشتها, رشد ماده گياهي عاري از ميکروب در يک محيط سترون مثل محيط کشت مغذي سترون در يک لوله آزمايش صورت مي گيرد.در سال هاي اخير, تکنيک هاي کشت بافت گياهي به يک ابزار خيلي قوي براي تکثير و اصلاح گونه هاي گياهي زيادي تبديل شده اند. اين تکنولوژي با پژوهش گتليب هابرلنت(Gottlieb Haberlandt) در مورد پر تواني سلول در اوايل قرن 20 شروع شد.وي با توجه به اين نکته که با دستکاري محيط کشت سلولها , سلولهاي کشت شده مراحل نموي يک رشد عادي را تکرار خواهند نمود , پيشنهاد گسترش تکنيک هاي جداسازي و کشت بافت هاي گياهي را ارائه داد.

کشت اکسين ها توسط ونت Wentو همکاران و کشف سيتوکنين ها توسط اسکوگSkoog  و همکاران, قبل از اولين کشت موفق بافت هاي گياهي در آزمايشگاه صورت گرفت (گاتريت,1934 : نوبکورت , 1939).

اولين کشت موفق کالوس هويج و توتون توسط وايتWhite(1943)گزارش گرديد. اسکوگ و ميلر Miler(1957)گزارش کردند که اثر متقابل کمي بين اکسين ها و سيتوکنين ها نوع رشد و ريخت زايي گياه را تعيين ميکند. مطالعات آنها بر روي توتون نشان داد که نسبت بالاي اکسين به سيتوکنين, ريشه زايي را تحريک نموده و پايين بودن اين نسبت, باعث تحريک تشکيل اندام هوايي مي شود اما اين پاسخ, عمومي نيست. با اين که دستکاري نسبت اکسين و سيتوکنين در ريخت زايي گونه هاي زيادي موفقيت آميز بوده است, اما امروزه واضح است که عوامل زياد ديگري بر توانايي سلولها در کشت براي تمايز ريشه, اندام هوايي و يا رويان موثر هستند.

ايجاد انگيزه براي بکارگيري تکنيک هاي کشت بافت گياهي در تکثير و اصلاح گونه هاي گياهي از کار اوليه مورلMorel(1960) روي تکثير ارکيده در محيط کشت و تهيه يک محيط کشت جديد با غلظت بالايي از نمک هاي معدني توسط موراشيکMurashige و اسکوت(1962)ناشي شد. از آن به بعد, اين تکنولوژي به صورت قابل توجهي رشد يافت و امروزه يک نقش کليدي در تکثير, اصلاح و مهندسي ژنتيک گياهي ايفا مي کند.

فهرست مطالب پایان نامه رشته کشاورزی با موضوع زراعت به شرح زیر میباشد.

مقدمه

انواع كشت درون شيشه اي

كاربردهاي كشت بافت گياهي

روشهاي سترون سازي

 • روش حرارت خشك
 • روش حرارت مرطوب
 • روش الترا فيتراسيون
 • روش استريليزاسيون شيميايي

نحوه تاثير حرارت هاي بالا بر روي اجزاي مديوم کشت

روش هاي پيشگيري  از آلودگي

اجزاي غذايي تشكيل دهنده مديوم كشت بافتهاي گياهي

 • املاح معدني
 • مواد تنظيم كننده رشد گياهان
 • ويتامينها
 • اسيدهاي آمينه و آميد ها
 • مكملهاي آلي كمپلكس
 • ذغال
 • منابع كربن
 • مواد تنظيم كننده فشار اسمزي
 • آب

10-ماده زمينه مديوم كشت

نحوه انتخاب مديوم كشت

تهيه ريز نمونه

عوامل مربوط به گزينش ريز نمونه

ايجاد و نگهداري كشت كالوس

روش كار

نحوه بررسي نتايج بدست آمده

كشت سلول، بافت و اندام گياهي

رشد و نمو گياهان

كشت بافت گياهي

كشت سلول گياهي

پروتو پلاستها

كشت اندام گياهي

باز زايي گياهان

تكثير گياه در مقياس بزرگ

بانكها ي نطفه گياهان

منشاء ماهيت و اهميت تنوع در كشت بافت

اساس تنوع سوماكلونال

تنوع ژنتيكي حاصل از گياه پايه

تنوع ژنيتكي ايجاد شده در مدت زمان كشت

دلايل تنوع سوماكلونال

ژنوم سيتوپلاسمي و تنوع سوما كلونال

دلايل تنوع اپي ژنيتك در كشت بافت

استفاده از تنوع سوماكلو نال در اصلاح

فهرست منابع

سایت زیپ میپ بزرگترین و جامع ترین پایگاه دانلود می باشد که در زمینه دانلودپایان نامه، دانلود پروژه ,دانلود  مقاله و دانلود تحقیق  در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی فعالیت میکند. در این مطلب دانلود پایان نامه رشته کشاورزی با موضوع زراعت برای شما ارائه داده ایم . شما میتوانید این پایان نامه را از لینک زیر  فایل را دانلود نمایید.

این فایل با پسوند DOC در اختیار شما قرار داده شده و دارای 90 صفحه میباشد برای دیدن بانک دانلود پایان نامه مرتبط بر روی دسته بندی دانلود پایان نامه کلیک کنید.

این مقاله با فرمت ورد Word | صفحه 90 قابل ویرایش میباشد.

قیمت : 4900 تومان (پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است)

49,000 ریال – دانلود فایل

حجم فایل نوع فایل قیمت
1 مگابایت zip-doc 4900 تومان

ارسال نظرات :

نام
اطلاعات پایین توضیحات مطلب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به زیپ میپ | دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد تحقیق پروژه و مقاله بوده و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت .